Головне меню
Головна
Документи
Довідка
Історія
Структура
Журнали
Публікації
Розробки
Конференції
Спец.совет
Аспірантура
Стандарти
Громадське
       обговорення
Контакти
Пошук
Зворотній зв'язок

Rambler's Top100
 
Технічний комітет стандартизації Перегляд PDF Версія для друку
Інформація
щодо створення технічного комітету стандартизації 177
«Ливарне виробництво»

З метою впровадження передових технологій виробництва литва для забезпечення потреб вітчизняних та закордонних споживачів Фізико-технологічний інститут металів та сплавів Національної академії наук України запропонував створити на базі інституту технічний комітет стандартизації «Ливарне виробництво» замість технічного комітету стандартизації ТК 39, який вже багато років не виконував своїх функцій. Наказом Національного органу стандартизації від 17.06.16 р. № 180 на базі інституту створено технічний комітет стандартизації 177 «Ливарне виробництво», а наказом від 26.07.16 р. № 214 затверджено Положення про ТК 177, згідно якого Головою ТК 177 призначено академіка НАН України Найдека Володимира Леонтійовича, Заступником голови – к.т.н. Клименка Степана Івановича, а Відповідальним секретарем – к.н.д.у. Стригуна Віталія Олексійовича. Інформація
щодо створення технічного комітету стандартизації 177
«Ливарне виробництво»

З метою впровадження передових технологій виробництва литва для забезпечення потреб вітчизняних та закордонних споживачів Фізико-технологічний інститут металів та сплавів Національної академії наук України запропонував створити на базі інституту технічний комітет стандартизації «Ливарне виробництво» замість технічного комітету стандартизації ТК 39, який вже багато років не виконував своїх функцій. Наказом Національного органу стандартизації від 17.06.16 р. № 180 на базі інституту створено технічний комітет стандартизації 177 «Ливарне виробництво», а наказом від 26.07.16 р. № 214 затверджено Положення про ТК 177, згідно якого Головою ТК 177 призначено академіка НАН України Найдека Володимира Леонтійовича, Заступником голови – к.т.н. Клименка Степана Івановича, а Відповідальним секретарем – к.н.д.у. Стригуна Віталія Олексійовича.
Колективними членами ТК 177 зареєстровано ФТІМС НАН України, Асоціацію ливарників України, Департамент ливарного виробництва, Національну металургійну академію України та товариство «ТОВ «ВІЛІС».
Створено 4 підкомітети:
«Металургія в машинобудуванні» (Голова підкомітету - завідувач кафедри ливарного виробництва Національної металургійної академії України, м.Дніпропетровськ, д.т.н. Хричиков Валерій Євгенович),
«Технології, обладнання та оснащення ливарного виробництва» (Голова підкомітету – директор Департаменту ливарного виробництва, к.т.н. Клименко Степан Іванович),
«Ливарні матеріали» (Голова підкомітету зав.відділу ФТІМС НАН України, д.т.н. Затуловський Андрій Сергійович та
«Технологічні процеси спеціальных способів литва».
Обєктами стандартизації вибрані наступні згідно з державним класифікатором ДК 004:2008 :
Коди згідно з ДК 004:2008 (УКНД) Об’єкти стандартизації
77.140.80 Плавка та залиття металу (плавка сталі, чавуну та незалізних сплавів).
Лиття в піщані форми.Відливки.Приготування формувальних та стрижневих сумішей. Регенерація сумішей. Виготовлення форм.
Ливарні сплави (спеціальні сплави,чавуни). Формувальні матеріали. Формувальні суміші.
Спеціальні способи лиття (лиття по виплавлюваних моделях, лиття під тиском, лиття під низьким тиском, лиття безперервне, лиття відцентрове, лиття в кокіль).
77.180 Технології, обладнання та матеріали плавки та позапічної обробки чавуну, сталі та кольорових металів
Технологічні процеси та обладнання лиття у піщані форми.
Технологічні процеси та обладнання спеціальних способів лиття.
Основним завданням ТК 177 визначено розробку державних стандартів України (ДСТУ) в галузі ливарного виробництва та перегляд і коригування діючих українських та міжнародних стандартів.
Так, наказами Мінекономіки України ліквідовано всі ГОСТи, які розроблено в Радянському Союзі до 1992 року. По деяких із них термін дії перенесено до 1 січня 2017 року, або ж до 1 січня 2018 року. До цього терміну технічні комітети повинні розробити Державні стандарти України.
Найближчим часом буде ліквідовано всі ГОСТи, які передбачено замінити на державні стандарти України (ДСТУ). При відсутності розроблених Державних стандартів України, ливарні підприємства не зможуть реалізовувати свою продукцію, в результаті чого змушені будуть скорочувати обсяги випуску, а деякі навіть банкрутувати…
На жаль, держава не виділяє коштів на розробку стандартів та внесення до них змін. В той же час до плану дозволяє включати лише ті, які кимось фінансуються. Так, при наявності інвесторів, за 2017 рік плануємо розробити Державні стандарти на виливки зі сталі замість ГОСТ 977, та на вимоги безпеки до абразивоструминного обладнання замість EN 1248.
Отже, зважаючи на те, що без нормативної документації українській продукції немає дороги до Європи та інших країн, а в майбутньому і до вітчизняного ринку, закликаємо всіх взяти активну участь у розробці та коригуванні національних стандартів з метою приведення їх у відповідність до європейських та міжнародних для прискорення впровадження передових технологій виробництва якісного литва для забезпечення потреб вітчизняних та закордонних споживачів, а також у фінансовій їх підтримці.

Наші реквізити:
ТЕХНІЧНИЙ КОМІТЕТ СТАНДАРТИЗАЦІЇЇ 177
«ЛИВАРНЕ ВИРОБНИЦТВО»
03680, Київ-142, МСП, бульв. Вернадського, 34/1
Тел.: (044) 424-12-50; Факс: (044) 424-12-10
< Попер.   Наст. >

 
 
Выбор языка
EnglishRussianUkraine
На сайті:
17 гостей